Pierwsze spotkanie Rady w Muzeum Techniki i Komunikacji

Utworzono dnia 15.03.2024

12 marca pojechaliśmy do Muzeum Techniki i Komunikacji, na spotkanie z panem Przemkiem - edukatorem i przedstawicielem Rady MTiK z ramienia muzeum.

Podczas pierwszej wizyty w muzeum uczniowie poznali zbiory wystawy stałej oraz wystawę interaktywną "Smyk".
Na koniec spotkania, w sali wykładowej młodzież dyskutowała o autorskim pomyśle działań w muzeum z wykorzystaniem obiektów i tematów prezentowanych na wystawach.
Młodzi Radni będą pracować w kilku grupach tematycznych. Wśród pomysłów działań pojawiły się: realizacja filmów, tworzenie gier, oprowadzanie przez młodych przewodników oraz projektowanie wystaw.
Na następnym spotkaniu uczniowie podejmą ostateczną decyzję, jakim rodzajem działań będą zajmować się przez najbliższy rok.
Czas w muzeum był bardzo owocnie spędzony, uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować.

Pierwsze spotkanie Rady Muzeum

Utworzono dnia 15.03.2024, 09:59

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.